Skip to content

O nas

Home / O nas

Przedszkole Terapeutyczne „Słoneczna Kraina”
Bielsko-Biała
pl. Opatrzności Bożej 14

Przedszkole Terapeutyczne „Słoneczna Kraina” mieszczące się przy pl. Opatrzności Bożej 14 rozpoczęło działalność 1 września 2016 r. Jest ono zlokalizowane w blisko 200 letnim późnobarokowym pałacyku zwanym niegdyś Sapiehówką. Nazwa wzięła się od księcia kardynała Adama Sapiehy, który swego czasu miał przebywać w budynku. Jakość wykonania i staranność prac restauratorskich sprawiły, że budynek odzyskał dawny blask.

Budynek przedszkola jest obiektem piętrowym wyposażonym w windę. W budynku znajduje się: szatnia dla dzieci, 5 sal zabaw z przynależnymi do nich pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi, sala rehabilitacji i integracji sensorycznej, 3 sale do indywidualnej pracy z dzieckiem – 2 gabinety logopedyczne oraz gabinet psychologa oraz pomieszczenia administracyjno-gospodarcze. Przedszkole jest doskonale wyposażone w nowoczesny sprzęt, ciekawe pomoce dydaktyczne. Do dyspozycji przedszkolaków jest przynależny do przedszkola teren zielony. Część rekreacyjna jest wyposażona w atrakcyjny sprzęt do zabaw ruchowych. Przedszkole dysponuje również zadaszoną piaskownicą. Wszystkie sprzęty spełniają normy bezpieczeństwa i posiadają atesty. Na terenie przedszkola znajdują się miejsca parkingowe.

Cały budynek jest w pełni dostosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Stwarza on doskonałe warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci oraz prowadzenia efektywnej edukacji.